Słabe włosy - przyczyny wypadania

( opublikowane: Wtorek godz.07:43 2018-04-10) komentarzy: 1 , czytane: 631 razy

Gęstość i ilość włosów zależy bez wątpienia od rodzaju i osobliwości naszych genów. Już w okresie prenatalnym skórę pokrywa meszek a niemowleta zapoznają się ze światem z mocną czupryną lub łysiną. Jako dzieci zwracamy napewno mniejszą uwagę na własne włosy niż rodzice, którzy z jej wyglądu i stanu czynią nie wiedzieć czemu bardzo ważną rzecz.

Gdy już podrastamy fryzura staje się bardziej ważna bowiem dzięki niej można się wyróżnić pozytywnie ale i osłabić postrzeganie naszej własnej osoby. Piękne, gęste, mocne włosy zawsze dobrze się kojarzą, są oznaką "dobrych" genów i świadectwem dobrego zdrowia.

Problemy ze słabymi włosami dotyczą zarówno mężczyzn jak kobiet. Przy tym oczywiście bardzie spektakularne i powszechnie spostrzegane są łysiejące głowy panów. Ubytki włosów u pań są zazwyczaj maskowane poprzez stylizację fryzury, koloryzację, używanie pudrów zagęszczających. W skrajnych przypadkach braku samoakcepracji osoby te korzystają z peruk albo dodatkowych pasm sztucznych lub naturalnych włosów. 

Słabe czy mocne włosy

Dbamy o włosy - odżywianie

Zdrowotne przyczyny osłabienia włosa.

 

Dzielenie włosa na czworoKojak 2018-04-09 17:50:52
Na śniadanie
Mówili, że dobry jest na włosy ryż i jajka. Ale nie pomogło na porost nawet jak wcierałem w glacę.Sposób na przerzedzenia włosów

kosmetyki na łysienie
Najczęściej komentowane:
Słabe włosy - przyczyny wypadania
2018-04-10 07:43:08

Wzmacnianie włosów

Ombre i Sombre